top of page

Jaki jest najlepszy wiek na sesję noworodkową


zdjęcie noworodka

Najlepszy czas na sesję noworodkową to zwykle pierwsze 2 tygodnie życia dziecka. W tym czasie noworodek jeszcze dużo śpi i jest bardziej podatny na ułożenie w różne pozycje, co ułatwia wykonanie zdjęć. Ponadto w tym wieku skóra dziecka jest najładniejsza, a jeszcze nie zaczęły się pojawiać typowe dla noworodków problemy skórne, takie jak trądzik niemowlęcy czy zaczerwienienia. W okolicach drugiego tygodnia może pojawić się również kolka, która może utrudniać wykonanie sesji, dlatego chcemy uniknąć takich rzeczy.


W przypadku dłuższego pobytu w szpitalu po porodzie zwykle godzę się na wykonanie sesji noworodkowej do miesiąca życia, jeśli istnieją różne przeszkody uniemożliwiające nam uchwycenie Twojego maleństwa w ciągu pierwszych dwóch tygodni.


Jeśli Twoje dziecko urodzi się przedwcześnie i będzie musiało pozostać dłużej w szpitalu, nie martw się, ponieważ możemy po prostu zaplanować sesję, gdy Twoje dziecko wróci do domu. Fotografowałem wiele wcześniaków do 8 tygodnia życia i spały one równie ładnie co 7-dniowy noworodek. Głównym celem sesji jest uzyskanie pięknych zdjęć noworodkowych, które będą pamiątką na całe życie.


Najlepszym sposobem, aby mieć pewność, że wykonam dla Was sesję noworodkową w pożądanym terminie, jest wcześniejsza rezerwacja. Rezerwuję tylko określoną liczbę dat porodu w miesiącu, aby mieć miejsce w kalendarzu, jeśli dziecko urodzi się wcześniej lub później. Ponieważ nie jesteśmy w stanie przewidzieć kiedy dziecko się urodzi (chyba że masz zaplanowane cesarskie cięcie), chcę mieć pewność, że będę mógł zaproponować termin na sesję noworodkową w ciągu pierwszych 14 dni od urodzenia.


Aby zarezerwować sesję noworodkową u Czarek Rajkowski Fotografia w moim studio Warszawie, skontaktuj się z poprzez zakładkę kontakt.Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page